תכנון ועיצוב מעקות למדרגות פנים

מעקות למדרגות פנים, הן החותמת העיצובית לחלל הסלוני של ביתכם. גם אם תשקיעו הון עתק בבחירת אריחי הריצוף, ריהוט הסלון והאביזרים הנלווים, לא תהיה הרמוניה עיצובית בבית החדש שלכם ללא מעקה ראוי, שיתן מסגרת יפה למדרגות ביתכם.

תכנון נכון למדרגות פנים הוא צעד חשוב שיש לחשוב עליו, ברמה הבטיחותית וגם ברמה העיצובית.

כמה צעדים לפני שמזמינים מדרגות פנים

  • יש לקחת בחשבון את דיירי הבית. במידה ומדובר בילדים קטנים המתגוררים בבית או באים להתארח, רצוי לא לעצב מדרגות פנים מחומרים מחליקים, או חדים במיוחד (כמו פרזול עם קצוות חדים וכו')
  • אנשים מבוגרים – ההתחשבות היא אותה ההתחשבות – יש לדאוג לתכנון ועיצוב מדרגות פנים ברמה בטיחותית גבוהה. קיבוע מחוזק ומשקל מתאים.

חומרים לתכנון ועיצוב מעקות למדרגות פנים

אין סוף לחומרים שאפשר לשלב בתכנון ועיצוב מעקות למדרגות פנים. החל מעץ ועד למתכות או שילוב אבן וזכוכית.

מעקות נירוסטה, לדוגמא, יצרו קו עיצוב נקי עד גבול התעשייתי. שילוב של קיר אבן חשופה עם מעקה מנירוסטה, למשל, יגרום לדו שיח מעניין בין שני החומרים ולהרמוניה יפיפייה שהעין תאהב לראות. היתרון האדיר שיש לנירוסטה אל מול חומרים מתכתיים אחרים, הוא שמדובר בחומר שמגיע ללא הלחמות, בקו נקי ושלם. כמו כן, נירוסטה איננה מחלידה. המוצר ישמור על המראה החדש שלו לאורך שנים רבות וטובות.

מעקות נירוסטה, ידועים כחזקים במיוחד מאחר והמתכת איננה נשחקת. זו אחת הסיבות שנירוסטה הפכה לחומר כל כך נחשק בתחום מעקות הפנים.

המראה של הנירוסטה הוא מתכתי ורך. בגימור מבריק או מט, הוא מקנה לכם אפשרויות אינסופיות לעיצוב על פי שאיפות לבכם, ללא מגבלות. ניתן לשלב אותה עם כל חומר אפשרי, כולל זכוכית למראה מודרני ומינימליסטי.

יתרון נוסף שיש למעקות נירוסטה בשילוב זכוכית, הוא היתרון הבטיחותי. במידה ומתקינים מעקה עם בסיס נירוסטה ומשטחי זכוכית מחוסמת, הילדים הקטנים לא יוכלו להשתחל דרך המעקה והם יהיו מוגנים באופן מושלם.

החסרון היחיד, הוא נקיון הזכוכית במקרה של מעקות מחומר זה, אך גם לו יש פתרונות. זכוכית בעלת דוגמאות או ויטראג', צבעים שונים וחומרים שלא משאירים סימנים.

מעקות נירוסטה וזכוכית מתאימים לעיצוב הבית הפרטי שלנו, המשרד או כל חלל אחר שבו קיימות מדרגות. להזכירכם, מדרגות ללא מעקה, הינן מסוכנות ביותר ולא בטיחותיות. גם ליהדות יש מה לומר בנוגע למעקות –

"כי תבנה בית חדש ועשית מעקה לגגך, ולא תשים דמים בביתך כי יפול הנופל ממנו" (חומש דברים כב, ח). מצוות מעקה קשורה באופן ישיר לגגות, אך יש המקפידים ומקפידים על קיום מצווה בטיחותית וחשובה זו גם בפנים הבית ומחוצה לו.

Leave a Reply

Your email address will not be published.