עיטור מעקה

השימוש במעקה הוא משני סיבות מרכזיות, הראשונה והחשובה ביותר היא הבטיחות. המעקה מספק מחיצה בין החלל למדרגות, כך שבמקרה של מעידה המעקה ימנע מהאדם ליפול מחוץ למדרגות. נוחות השימוש היא הסיבה השניה. אנחנו נתמכים במדרגות בעת עלייה וירידה בהם מה שמקל על המאמץ והופך לחיוני מבחינת אנשים עם מגבלות תנועה שונות.

ההסתברות שיהיו מדרגות בבית ללא מעקה היא אפסית ומאחר ומדובר ברכיב חיוני ופופולארי כל כך, אפילו בבתים עם מפלס של כמה מדרגות בודדות בלבד, למה שלא למנף אותו גם למטרות עיצוב ואסתטיקה?

עיצוב מעקה בהתאמה אישית

אכן מעקות הפכו לפנינה של ממש כמעט בכל בית. מרחב התמרון הרב שקיים במעקה בכל הנוגע לעיצוב הופך את מאגר האפשרויות לעצום ואתם יכולים להנות משפע של אפשרויות הן מבחינת חומרי הגלם והשילובים שלהם, הן מבחינת מבנה המעקה וכמובן בכל מה שנוגע לעיצוב שלו.

בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר מעקות נירוסטה בבתים הישראלים. אם בעבר החומר הנפוץ ביותר ליצירת מעקות היה עץ, הרי שכיום אנחנו הרבה יותר חופשיים במובן זה.

לעץ יש מאפיינים מאד מסויימים מה שכמעט תמיד מגביל את מראה המעקה למראה קלאסי, עשיר וכבד, מה שלא בהכרח הולך יד ביד עם סגנון העיצוב המודרני. נירוסטה שמהווה את חומר הגלם המאפיין ביותר בעיצוב המודרני היא חומר מיוחד וגמיש מאד. גמיש לא רק במובן דחיסות החומר, אלא גם בשימושיות שלו. למרות שהוא מאד מודרני בנראות הבסיסית שלו הוא בהחלט יכול לספק גם מראה קלאסי וכבד, תוך שהוא מביא איתו חידוש מרענן.

נירוסטה הפכה לאחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר בכל מה שנוגע לעיצוב וייצור מעקות והתוצרים שמתקבלים בעת שילוב החומר עם חומרי גלם אחרים רק מחזקים את המעמד שרכשה לעצמה בעיצוב הבית.

נירוסטה שייכת לקטגוריית המתכות הרכות יחסית, היא גמישה וקלה מאד לתמרון. משמעות הדבר היא שהיא כמעט ולא מגבילה כלל וניתן להגיע איתה לאיזו תוצאה שרוצים. עיצוב בהתאמה אישית לא היה נגיש יותר מעולם, כך שכיום כל אחד יכול להנות ממעקה ייחודי שבלעדי לו ולו בלבד.

בין החומרים השונים שמקובל לשלב עם נירוסטה בולט חומר אחד במיוחד, זוהי הזכוכית שמשתלבת עם המתכת באופן מושלם, בהרמוניה נהדרת ועם תוצאות עוצרות נשימה.

כמובן שתמיד מומלץ להתרשם מעבודות שכבר נעשו, ולו רק על מנת לקבל השראה למעקה החדש שלכם.

Leave a Reply

Your email address will not be published.