מעקות זכוכית – המראה המודרני

מעקות הם בראש ובראשונה פריטים חיוניים לבטיחות. מעקות משמשים בגרמי מדרגות, בקצות מרפסות, להפרדה בין מפלסים שונים, לעזרה לנכים ולאנשים מוגבלים בכניסות למבנים, בתוך בתי חולים ומקומות נוספים. בקיצור, מעקות הם אביזר בטיחות נחוץ במקומות רבים. ישנם חומרים רבים שמהם ניתן לבנות מעקות ובמאמר זה נתמקד בזכוכית שהוא  חומר מיוחד במינו. לכאורה זכוכית נחשב לחומר שביר דווקא ואין לו ממש זיקה לאביזרי בטיחות, אבל בפועל זכוכית היא חומר מאד חזק והרבה פחות שביר מהרבה חומרים אחרים. עבודה עם זכוכית במבנים בכלל ובמעקות בפרט מעניקה למקום תחושה של מודרניות ועיצוב חדשני. כיום רוב המגדלים הגבוהים בעולם נבנים משילוב של מתכת וזכוכית והמראה הזה מתאים גם למעקות בטיחות מעוצבים לבית ולמשרד.

מעקות זכוכית – משתלבים במרחב

מעקות מתכננים בדרך כלל על פי המראה והעיצוב הכללי של המרחב שבו רוצים להתקין אותם. לא משנה עם המעקה הוא עבור גרם מדרגות, מרפסת או כחסם בקצה מפלס פתוח. אם העיצוב הבסיסי של המקום משדר "קרירות" בעיצוב, כלומר שנעשה שימוש בחומרי מתכת ונירוסטה שנחשבים לחומרים קרים או שיש רהיטים ממתכת וכדומה, מעקות מזכוכית ישתלבו נהדר בתוך אווירה זו. אך אל תנטשו את הזכוכית גם בחלל המעוצב בחום עם רהיטי עץ כבדים ושטיחים פרסיים גדולים. מעקה זכוכית יכול להשתלב נפלא גם באווירת עיצוב זו במידה ומשלבים את הזכוכית יחד עם עץ או ברזל. שילוב כזה יכול להיות בדיוק מה שאתם מחפשים – משהו מודרני ולא קר מידי, אבל לא ארכאי וכבד מידי.

מעקות זכוכית ועבודות נירוסטה

נירוסטה היא אחד החומרים הנפוצים ביותר כיום לייצור מעקות. שילוב של נירוסטה וזכוכית מעניק למעקות מראה ייחודי ומודרני שלא תמצאו אותו בשום שילוב אחר. מראה הנירוסטה המשולב עם זכוכית נמצא במקומות רבים וניתן לראות אותו בגרמי מדרגות של חללי משרדים, מבנים ציבוריים, קניונים, שדות תעופה וכיוצא באלה. שילוב של זכוכית עם נירוסטה יעשה שימוש בזכוכית שקופה או שקופה למחצה או עם זכוכית אטומה. הכל תלוי במעקה הספציפי ובמיקום שלו.

מעקות זכוכית במבנים גדולים

מבנים גדולים מרובי מרפסות, כמו בתי מלון או בתי דירות גדולים משלבים במרפסות שלהם מעקות מזכוכית עם נירוסטה מעוצבת. את המעקות הללו ניתן לראות גם בקצוות של מפלסים שונים במבנים גדולים וגם בגרמי מדרגות פנימיים. במקומות ציבוריים כמו בריכות שחייה ומכוני כושר מעקות זכוכית ונירוסטה מאד נפוצים ושם ניתן לעשות שימוש בזכוכית אטומה.

מעקות זכוכית עומדים בכל תקני הבטיחות הנדרשים ואין כל חשש לשימוש בהם גם במקומות מאד מסוכנים. טכניקת ייצור הזכוכית כיום מאד משוכללת ויש אפשרות לייצר זכוכיות שאינן נשברות כלל. שימוש בזכוכית כמעקה הוא לא רק פריט עיצובי אלא פריט בטיחותי מן המדרגה הראשונה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.