מגמות חדשות בעיצוב פנים

עיצוב פנים הוא אמנות לכל דבר ועניין וממש כמו האמנות, שהטכנולוגיה מהווה חלק בלתי נפרד ממנה, גם עולם עיצוב הפנים הוא חי, בועט ודינאמי.

ממש כשם האמנות לא יכולה להתקיים ללא החומר והכלים, כך גם עיצוב הפנים מושתת כולו על עקרון החומר, והכלים מממשים את צורתו.

חלל הפנים הישראלי שינה את פניו מקום המדינה תדירות. לצד העונות החולפות יש קלאסיקות שנותרות בעינן, הגבולות נפרצו ובהתמדה אנחנו נחשפים כל הזמן לדברים חדשים. את חלקם אנו זונחים לאורך זמן, ואחרים אנחנו מאמצים, אלה מצטרפים אל הקלאסיקה.

מגמת השינוי לוקחת חלק בכל אספקט של התחום, לרבות חומרי הגלם, הטכנולוגיה, הצבעים, הטקסטורות, הצורות, מבנה החלל וכיצא באלה.

חומרי הגלם כאמור, הם הבסיס לאמנות כולה, ולכן הם גם החשובים ביותר, הרי בית לא יכול לעמוד על כרעי תרנגולת, גם לא העיצוב שלו.

צבעים וחומרי גלם

אחד מחומרי הגלם הבולטים שמסחררים את עולם עיצוב הפנים בשנים האחרונות הוא נירוסטה שנכנס כבר מזמן לקטגוריית הקלאסיקות.

התרומה שלו גדולה כל כך עד שהוא שינה גם את מאזן הצבעים בחלל. למרות שצבע הנירוסטה הוא מספיק דינאמי בכדי להשתלב בכל נוף, הוא מתאפיין בתכונות חיוביות כל כך, עד שזכה למקום של כבוד והתייחסות מיוחדת מצידם של מעצבי הפנים.

נירוסטה מתאפיינת בצבע מתכתי כסוף והיא מהווה את אלמנט היסוד בעיצוב החלל המודרני, היא משתלבת נהדר עם זכוכית ולבן מחמיא לה במיוחד. היא כאמור משתלבת גם בנוף עצי וכבד יותר, אבל ללא ספק אלה משתלבים איתה באופן הטבעי ביותר.

נירוסטה הפכה חלק אינטגראלי גם מהדברים השימושיים שלנו וגם מאלה שהם למטרות עיצוב ונראות בלבד. היא חומר הגלם המרכזי ביצור של מעקות למדרגות, מעקות למרפסת, מעקות לבריכה, חפצי אמנות, פירזולים והרשימה עוד ארוכה.

איכויות החומר

נירוסטה הוא חומר חזק מאד מה שהופך אותו לשימושי גם לעבודות תשתית. בגלל המראה היפה והיצוגי של המתכת היא תפסה חלק משמעותי בעיצוב הפנים כולו, אך זו רק תוספת נחמדה של החומר.

לצד חוזקה הגדול של המתכת היא גמישה מאד, שילוב די מפתיע אם חושבים על זה, ומאד מאד משמעותי. הגמישות של החומר מאפשרת לפסל אותו כחימר ביד היוצר, מה שהופך אותה לאטרקטיבית עוד יותר בכל מה שנוגע לעיצוב הבית ומרחבים באופן כללי.

במקומות רבים הנירוסטה משמשת למטרות עיצוב בלבד, שכן ישנו תחום שלם שמוקדש לעיצוב בנירוסטה בפרט.

Leave a Reply

Your email address will not be published.