למה צריך מעקה מסביב לבריכה?

בריכות שחיה כבר מזמן אינן דבר נדיר בארץ. אם בעבר ניתן היה למצוא בעיקר בריכות ציבוריות ופה ושם גם קאנטרי קלאב עם בריכה, הרי שכיום הן הפכו לנפוצות הרבה יותר. בבית הפרטי המתוקתק, במכון הכושר והבריאות, במתחם המגורים לגיל השלישי, בבתי המלון ואפילו בלא מעט מגדלי מגורים ובתי דירות – בכל המקומות הללו וגם ברבים אחרים ניתן למצוא בריכות, לעיתים גדולות ולעיתים קטנות. הנקודה המשותפת לכל הבריכות הללו היא שבכולן חשוב מאוד להתקין מעקות וזאת, מכמה טעמים שונים וחשובים.

הגנה ובטיחות

שני הטעמים הראשונים שבגינם צריך להתקין מעקה מסביב לבריכה הם לצורך הגנה ולטובת הבטיחות. ההגנה והבטיחות חשובים מאוד גם בבריכות שנועדו לפעוטות אבל בהחלט לא רק במקרה זה. חשוב מאוד להתקין מעקות איכותיים, למשל כאלה שעשויים נירוסטה משובחת, בכדי למנוע נפילה לבריכה בשל חוסר תשומת לב וגם בשעות החשיכה.

מעקות לבריכה מסייעים למנוע גם מצבים של קפיצה למים במקום שהדבר אסור או כאשר הבריכה ריקה ממים. יש למעקה תועלת גם ביצירת מתחמים נפרדים בפארק מים או בכל מקום שבו יש כמה וכמה בריכות שונות. יש לציין שביחד עם המעקה יש לדאוג לפתחי כניסה ויציאה מסודרים, שגם הם יענו על קריטריונים בדוקים של איכות ובטיחות. למעשה, בכל בריכה שהיא גם מקום ציבורי, חיוני להתקין מעקה איכותי כחלק מחובת בעלי העסק לבריאות ושלום הציבור.

אסתטיקה עיצוב ויופי

בריכות שחייה יכולות להיות מעוצבות בצורות ובתצורות שונות. לצד בריכות רבועות לחלוטין ניתן למצוא גם אפשרויות אחרות, מעולות יותר ובעלות קווים זורמים. מכיוון שבריכה יכולה להוסיף הרבה מאוד צבע ואסתטיקה לסביבת המגורים היוקרתית, לבית המלון הנחשב ולכל מקום אחר, כדאי לדעת שמעקות יפים לבריכה יכולים להוסיף ממד ורובד נוסף של אסתטיקה, עיצוב ויופי.

את היופי והייחוד של מעקות לבריכה ניתן למצוא בשילוב שבין חומרי גלם יפים ואיכותיים לבין צורות ריקוע ועיצוב. לעיתים, עדיף לבחור דגם של מעקה סולידי ומינימליסטי, שכן עיצוב בומבסטי יעמוד בניגוד למבנה הסמוך או לגודל של הבריכה. פעמים אחרות, עדיף בהחלט להשקיע במעקה מרהיב ומושקע יותר, כזה שיש לו קווים מיוחדים, גימור מעולה ואסתטיקה יוצאת דופן.

יש לשים לב שגם כאשר בוחרים מעקה יפה, מרהיב ומיוחד, צריכים לוודא שזהו מעקה הבנוי ממיטב חומרי הגלם, על פי תקנים מחמירים. בנוסף, יש לוודא שההתקנה תשווה לו מראה בולט לעין שמשפר את הבטיחות לילדים, למבוגרים ולכולם.