כך תהפכו את המרפסת לפינת חמד

אין ספק שהמרפסת בדירה, בכל דירה, היא תוספת מבורכת. למרות שלא תמיד משקיעים במראה שלה, ומתרגלים לקיומה די מהר, נסו לחיות כמה חודשים בדירה ללא מרפסת, או אז תתחילו להעריך אותה הרבה יותר. גדולה ככל שלא תהיה הדירה, כשיש מרפסת היא מאפשרת זרימת אוויר, מעניקה תחושת מרחב ומפנה הרבה יותר מקום בפועל.

במיוחד עם מזג האוויר הארץ ישראלי, מרפסת מאורגנת היטב, ולו הקטנה ביותר היא טומנת בחובה יתרונות רבים. אם גם לכם יש מרפסת בבית, תנו לנו לעזור לכם להפוך אותה למרפסת חלומית שלא תפסיקו לארח בה.

KISS

מודל KISS הוא מודל עסקי מוכר ויעיל, ויעילותו באה לידי ביטוי בתחומי חיים נוספים. KEEP IT SIMPLE STUPED הם הניסוח המלא של ראשי התיבות לנשיקת ההצלחה ככל הנראה בכל דבר שנעשה, כך גם בעיצוב הפנים, וכך גם במרפסת.

הגנה ובטיחות הם תמיד הדבר הראשון שיש לעשות, לבטח כשיש ילדים בבית. מעקות נירוסטה הם לא רק פתרון פונקציונאלי, אלא מדובר על הזדמנות להנות משילוב של הגנה לצד עיצוב המרחב. אווירה אתסטית היא א"ב בנינוחות המרחב ועד כמה הוא מזמין. מעקות נירוסטה מתאפיינים בכמה איכויות מעניינות שהופכות אותם למועמד האולטימטיבי. חומר גלם גמיש שניתן לעצב אותו כאוות נפש ובו בזמן חזק מאד ומספק תמיכה. אלומיניום אינו מחליד והוא מתנהג מצויין במזג האוויר הישראלי. מעקות נירוסטה מתאפיינים במראה כסוף נוצץ ובכך שומרים על מראה חדיש לאורך זמן.

מרפסות קטנות וצרות צריך לפנות. במקרים רבים מדי נוח להמיר מרפסת קטנה למחסן פתוח, או אפילו סגור, אבל חבל. זאת הזדמנות, קטנה ככל שלא תהיה, ולא בכדי לאגור חפצים. גם במרפסות צרות במיוחד אפשר לארח אנשים, ולמעשה מספיק שיהיה שולחן קטן ושני כסאות בכדי להפוך אותו למקום נגיש לשהיה.

תאורה חשובה במרפסת לא מפחות מבתוך הבית עצמו. לצד החשיבות שלה בשעות הערב, לכל תאורה יש גוף תאורה, וזאת ההזדמנות, לצד מעקות נירוסטה מעוצבים, להוסיף אופי למרפסת ולהפוך אותה לנעימה יותר מבלי שזה יתפוס מקום גדול מדי במרחב או ישתלט.

חשוב להקפיד על עצמת וסוג התאורה, בכדי לוודא שהאווירה בערבים נעימה, גם לצבע התאורה כדאי לשים חשיבות. הקפידו על נקיון המרפסת ואל תמהרו לסגור אותה באחת מסגירות החורף למיניהן.

אם כבר אתם רוצים לעשות סגירת חורף, גם כאן מוטב לעשות שימוש בחומר הגלם אלומיניום, כמו כן מוטב לעשות סגירה שניתנת לפירוק, כך שאפשר יהיה להנות ממרפסת פתוחה בחודשי הקיץ.

בשנים האחרונות אפשר לראות חזרה ליעודה המקורי של תל אביב הלבנה, העיר עם הארכיטקטורה היחודית שמזמינה את הרחוב אל תוך הבית במרפסות פתוחות ומתוקות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.