בדק בית, הזדמנות לשיפוץ

אחד הדברים שאתם פשוט חייבים לעשות לפני שאתם קונים בית הוא בדק בית. בדק בית היא בדיקה הנדסית מקיפה ומקצועית שתפקידה לאתר ליקויים בבית שאותו אתם קונים. זו למעשה תעודת הביטוח היחידה והטובה ביותר שיש לכם בגין ההשקעה הפיננסית הגדולה ביותר שתעשו, לכל הפחות לכמה עשורים הקרובים לחייכם.

עלות של בדק בית היא לא מאד גבוהה ומדובר על אלף שקלים פחות או יותר, שבריר האחוז מעלות הבית כולו, אפשר לומר לא מורגש אפילו ועם זאת, הדבר החשוב ביותר שתוכלו לעשות בתהליך הרכישה.

מה בודקים?

בדק בית היא בדיקה מאד מקיפה ומאד יסודית, היא מנוהלת על ידי מהנדס מוסמך וצוות של עובדים מקצועיים. את עבודתו של הצוות המקצועי מלווה מסמך שבו יש את כל הסעיפים הרלוונטיים שאותם יש לבדוק וכך עובר הצוות סעיף סעיף ומבצע את הבדיקה.

כמובן שישנם ליקויים שקל מאד לראות, אבל ליקויים רבים הינם נסתרים מעין בלתי מזויינת, ולזאת הסיבה שבגינה נדרש צוות מקצועי וציוד רלוונטי.

במסגרת בדק הבית בודקים כל מה שאפשר לחשוב עליו, החל מהצנרת, דרך מעקה בתוך הדירה, מעקה נירוסטה או מכל סוג אחר שקיים בחדר המדרגות, מעקה מרפסת, אריחים, מערכת החשמל, המבנה עצמו, סביבת המבנה וכיוצא בזה.

בדיקה זו מבצעת סקירה כפולה, האחת מתייחסת אל הנכס עצמו, הדירה, המבנה שבו היא ממוקמת, התשתיות וכל מה שרלוונטי לכך. הסקירה השניה שעליה אמון בדק בית הוא סביבת המחיה שמקיפה את הנכס, השכנים, השכונה, המתקנים, רמת ואיכות החיים שאותם מעניקה השכונה וכיוצא באלה.

בדק בית חשוב לעשות לפני שרוכשים כל בית, באשר הוא. אפשר היה לטעות ולחשוב שבבתים חדשים שנרכשים הישר מהקבלן לא יהיה צורך בבדיקה כזו, אך למרבה הצער, אין זה נכון. גם בדירות שזה עתה נבנו עלולים להיות ליקויי בניה כאלה ואחרים.

מה עושים עם התוצאות?

ראשית כל, בדק הבית הוא המבחן האובייקטיבי היחידי שאתם יכולים לעשות לנכס שלכם והאפקטיביות המירבית שלו תהיה טרם הרכישה, אבל אם כבר רכשתם את הבית זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על הבדק בית. ביצעו אותו בכל זאת.

באופן כללי, ליקויי בניה ובעיות בחלקיו השונים של הבית והמבנה הם פונקציה ישירה של עלות הנכס, וזה מתפקידו של בעל הנכס לתקן או להוריד במחיר בהתאם. אנשים רבים ממנפים את המצב הקיים ועושים שיפוץ כללי לנכס וזה בהחלט רעיון לא רע. בכדי להעניק מראה חדיש ומרענן לא חייבים אגב לעשות שיפוץ קולוסאלי ולפעמים שדרוג של כמה אלמנטים בודדים יעשו את כל ההבדל, כך למשל כל מה שנוגע אל מעקה בבית שמהווה את אחד משחקני המפתח בכל מה שנוגע לעיצוב פנים.

לתוצאות בדק בית יש תוקף משפטי, כך שהוא ישרת אתכם גם במקרה שיהיו הליכים משפטיים סביב הנכס.

Leave a Reply

Your email address will not be published.