עיצוב מעקות אישי, המילה האחרונה בתחום המעקות

מאחר ואתם קוראים את המילים האלו עכשיו, אנחנו מרשים לעצמנו להניח כי ניחנתם בטעם משובח וכי עיצוב החלל הוא נושא הקרוב ללבכם. כמו כן אנחנו מניחים שאתם אנשים ייחודיים שלא מעוניינים לשהות בחלל שמזכיר כל כך הרבה חללים אחרים. דעו כי על ידי שימוש באלמנטים מסוימים ניתן ליצור תחושה ייחודית שכמוה לא ניתן לחוש בשום מקום אחר, גם בהשקעה מינימלית של כסף. אחד האלמנטים האלו הוא למשל המעקה בבית הפרטי שלכם או המעקה בחלל העסקי שלכם ותהיה זה חנות נעליים, קומפלקס משרדים וכיו"ב.

איך עיצוב מעקות אישי יכול לתרום לעיצוב הכללי?

מאחר והייעוד הראשוני של כל מעקה הוא לספק בטיחות מפני נפילות או מעידות, לעתים קרובות העיצוב שלו נזנח לאנחות. זו הסיבה שבבניינים משרדיים ישנים ניתן למצוא עד היום מעקות נטולי חן שלא תורמים כלום לעיצוב הכולל. עם זאת, מעצב פנים מוכשר ישכיל להשתמש בכל אלמנט שעומד לרשותו כדי לתרום לעיצוב הכללי וכמובן שייתן את הדעת לעיצוב המעקה.

כיום ניתן לייצר מעקות ממגוון עצום של חומרים ובמגוון אינסופי של סגנונות עיצוב. בצורה כזו ניתן להשתמש במעקה כאלמנט מוביל ולהעניק טוויסט לסגנון עיצוב משמים או לשלב אותו בצורה מושלמת בסגנון העיצוב הכללי. כל זאת בהתאם למידת היצירתיות של המעצב.

דוגמאות מקוריות למעקות

ראשית חשוב לציין שגם מעקה סטנדרטי יכול לבלוט במקוריות שלו, בהתאם לקונטקסט העיצובי הכללי. כך למשל גם מעקה נירוסטה פשוט בייצור סדרתי יכול להפתיע ולשדרג חלל שמאופיין בסגנון קלאסי. מצד שני גם מעקה עץ פשוט יכול לבלוט ולרענן חלל שמעוצב בסגנון עיצוב מודרני. עם זאת, במידה ואתם לא מעוניינים לייצר אווירה אקלקטית יתר על המידה ועדיין לבלוט עם סגנון עיצוב ייחודי, ניתן להזמין עיצוב מעקות אישי ולבטא את האמירה העיצובית שלכם בעזרת המעקה.

דוגמאות מקוריות יכולות להיות למשל מעקות שמיוצרים מחומרים שונים המשולבים ביניהם. כך למשל ניתן לשלב כיום בין כל חומר לחומר אחר וליצור שילובים מקוריים דוגמת ברזל וזכוכית, אבן ונירוסטה, פלסטיק ואלומיניום, זכוכית עם עץ ועוד כהנה וכהנה שילובים כיד הדמיון הטובה עליכם ועל מעצב הפנים או הארכיטקט שלכם.

הדמיון הוא הגבול

מעקות מעוצבים ניתן למצוא אצל מעצבי בוטיק שמכינים את המעקות בעבודת יד וכך המעקות הופכים למעין יצירות אמנות בבית שלכם. כיום ניתן לעצב בכל חומר שהוא, החל מאלומיניום וכלה בעץ. ניתן לעצב מעקה בצורת ענפי ועלים, בצורת חיות ובסופו של דבר היצירתיות נגמרת בקו הרקיע של הדמיון. הנקודה החשובה ביותר היא שלא להפלות את נושא הבטיחות על חשבון העיצוב. מעקה מעוצב ככל שיהיה אינו ממלא את מטרתו המקורית של שמירה על הביטחון האישי במידה ואינו מותקן בהתאם לתקנים של מכון התקנים הישראלי. כמו כן מומלץ תמיד לוודא שהמעקה מגיע עם תעודת אחריות מפורטת.

Leave a Reply

Your email address will not be published.