עיצוב בתים פרטיים – נקודות חשובות להתייחסות

בית פרטי הוא עונג גדול, אין שום עוררין על כך, אלא שיש לו הרבה היבטים שלא תמיד מודעים אליהם.  הטיפול באדמה, החיים לצד בעלי החיים על הקרקע, תחזוקת המבנה, נגישות ונוחות ועוד הרבה אלמנטים שאינם יכולים להיות מטופלים במסגרת תכנון ובניית המבנה עצמו.

יחד עם זאת, חלק גדול מההיבטים הללו כן מטופלים בדרך כלל במסגרת עיצוב הבית, השלב האחרון שאותו עושים לפני הכניסה.

כמובן שבעת בניה מאפס של הבית מוטב יהיה לשלב את העיצוב כבר בשלבי התכנון הראשונים, כך ניתן יהיה לקבל יריעה רחבה יותר של אפשרויות.

נקודות מפתח

  • נגישות- אחד הדברים החשובים ביותר של בית פרטי הוא הנגישות שלו הן מבחינת החניה והן בגישה הרגלית. פלטפורמה, קירוי לחניה, מעקות נירוסטה, מעקה לבריכה אם יש, תכנון הגינה והעצים והתאמת הריצוף כך שיהיה נח לשימוש, עמיד לאורך זמן ויהיה קל לתחזוקה הם בגדר הבסיס ההכרחי. הנגישות רלוונטית לא רק מחוץ לבית, אלא גם בתוך הבית עצמו, במיוחד אם מדובר על בית עם מפלסים ועל אחת כמה וכמה אם יש גרמי מדרגות שלמים. התאמתו של הבית מבחינת נגישות לנכים היא אפשרות שכדאי לכם לשקול בכובד ראש, לפחות תוך התקנה של מעקה לנכים לפחות בכניסה, בהנתן מדרגות.
  • תכנון התאורה- וזה נכון גם לגבי פנים הבית וגם לגבי האיזור שחיצוני לו. תאורה מורכבת משני פרמטרים, אלה כוללים את עצמת וצבע האור ואת גוף התאורה עצמו, שמווה חלק בלתי נפרד מהנוף, במיוחד עם פתרונות התאורה שקיימים כיום. מעבר לחשיבות הפונקציונאלית של התאורה יש לה חשיבות גבוהה מאד בקביעת האווירה של הבית וגם של הסביבה החיצונית לו.
  • בחירת חומרי הגלם- אתם עומדים לבחור המון חומרי גלם בזמן הקרוב. ריצוף הבית, חיפוי הקירות שלו, החלונות, מעקות, מדרגות, משטחי עבודה והרשימה עוד ארוכה. הקדישו תשומת לב לחומרי הגלם שבהם הולכים לעשות שימוש בבית שלכם ומחוצה לו. איכות חומרי הגלם היא זו שתקבע איך הבית שלכם יראה ולמשך כמה זמן הוא יראה במיטבו. גרניט פורצלן, נירוסטה, עץ מלא וכל יתר חומרי הגלם האיכותיים יותר הם בהחלט האפשרות המומלצת לבחירה.
  • היעזרו באנשי מקצוע. יש המון אפשרויות שעומדות לרשותכם, אך בכדי להנות מכולן עליכם תחילה להכיר אותן ולהכיר גם את המשמעויות השונות. אנשי המקצוע הנכונים ילוו אתכם לאורך התהליך ויסיעו להפיק את התוצאה האופטימלית תוך שאתם חוסכים בהוצאות, זמן ואנרגיה לאורך כל הדרך.

Leave a Reply

Your email address will not be published.