מעקות זכוכית – החומר של המאה ה-21

משנות השישים של המאה הקודמת הפכה הזכוכית לחומר העיצוב העיקרי בבניינים רבי קומות ובמבנים בכלל. אם עד אז היה החומר השליט בבניין ובעיצובו הבלוק או הלבנה הרי שמאז שנות השישים החליפו אותו המתכת והזכוכית. עם התפתחות טכניקת ייצור הזכוכית והיכולת לייצר פלטות זכוכית גדולות וחזקות הפכה הזכוכית לחומר עיצוב ובנייה ממדרגה ראשונה. עיצוב בזכוכית משדר משהו מודרני ופתוח בעוד שהלבנה תמיד סגרה את החללים במתחמים פנימיים. הזכוכית מאפשרת מבט פנימה לתוך המבנה והיא גם משקפת את העולם כולו על גבי הזכוכית. בלילה משתקפים הבניינים השונים בזכוכיות החלונות וביום ניתן לראות את העננים שטים מעל ובתוך חלונות הבניין. מאז החלו בשימוש בזכוכית בבניין הפכו גם מעקות מזכוכית למאד מבוקשים וכיום מרבית המעקות מיוצרים מזכוכית או משילוב של זכוכית וחומר נוסף.

מעקות זכוכית לעיצוב מודרני ובטוח

מעקות זכוכית עומדים בכל תקני הבטיחות וממש כפי שחלונות במגדלים רבי קומות אינם נשברים ונסדקים כך גם הזכוכית הבונה את המעקה. זכוכית למעקות היא חזקה מאד ובלתי שבירה. מעקות זכוכית ניתן להציב בכל מקום שיש צורך במעקה ואין כל הגבלה בעניין הבטיחות. ההגבלה היחידה היא הגבלת העיצוב. עיצוב בזכוכית הוא די פשוט. יופייה של הזכוכית עושה את המעקה לדבר מעוצב ויפה בלי צורך בקישוטים או במרכיבי עיצוב נוספים. זכוכית היא חומר נקי וחלק ויש לשמור עליה ככזו כל הזמן. זכוכית מלוכלכת גרועה במראה שלה משיש סדוק. זכוכית יכולה להשתלב בכל מראה עיצובי קיים ולתת תחושה גם של חמימות וגם של קרירות בהתאם לסגנון הכללי המקיף אותה. זכוכית ונירוסטה במעקה של משרד היי-טק בהרצליה ישתלב במראה החדיש והמודרני והקריר, ואילו שילוב של זכוכית עם מסגרת עץ ישתלב נהדר בחלל המעוצב  בסגנון כפרי וחם.

מעקות זכוכית במקומות ציבוריים

מקומחות ציבוריים רבים מעדיפים מעקות זכוכית בגלל המראה המודרני שלהם. בתי מלון רבים משתמשים במעקות זכוכית כדי לשים קצה למרפסות החדרים שלהם, כך גם במבנים חדישים של בתי דירות רבי קומות. מעקות זכוכית ניצבות גם בקצות מרפסות גדולות לצורכי השקפה על הנוף במקומות שונים או בגגות של מבנים משותפים. מעקות זכוכית מעטרות גרמי מדרגות רבים בתוך מבנים ציבוריים ומחוץ להם. מבנים של רשויות מקומיות, מוזאונים רבים, מוסדות חינוך וכדומה משתמשים במעקות זכוכית רבים בכל מקום אפשרי.

מקומות רבים משלבים מעקות של נירוסטה עם זכוכית א עץ עם זכוכית למתן מראה חמים יותר של המעקה. שילוב של מעקות זכוכית עם חומרים נוספים מצריך יצרן שיודע לעשות את העבודה כמו שצריך ושיש לו נסיון רב בתחום זה. על שילוב כזה לקחת בחשבון את כל הנתונים הבטיחותיים עוד לפני שפונים לעיצוב הסופי של המעקה. שילוב של זכוכית עם נירוסטה או עץ או זכוכית מצריך מומחיות רבה ואין לתת עבודה כזו למי שלא צבר נסיון בכך.

Leave a Reply

Your email address will not be published.