מה צופן לנו עיצוב הפנים ב-2016?

שנת 2016 בפתח, ואחת המשמעויות של כך היא שממש בקרוב אנחנו צפויים להיות מוצפים במגמות ובאופנות חדשות בשלל תחומים. עיצוב הפנים אינו יוצא מכלל זה, כאשר המציאות מראה שזהו אחד התחומים הדינמיים ביותר שיש. בנקודה הזו, עולה בוודאי אצלכם שאלה משמעותית אחרת: מה צפוי לאפיין את הבתים של רבים מאתנו בשנה הקלנדרית הבאה עלינו לטובה? לפניכם סקירה של מספר מגמות חשובות.

מילת המפתח: פיוז'ן

אחד הטרנדים המאפיינים את התחום העיצוב בשנים האחרונות הוא טרנד שצפוי להפוך למשמעותי אפילו יותר בשנה הקרובה: עירוב של מספר סגנונות בבית נתון, מה שידוע בתור פיוז'ן (Fusion). בחירה שכזו מאפשרת ליהנות ממספר רב של עולמות בו זמנית, תוך ניכוס היתרונות של כל אחד מהם ויצירת עניין ויזואלי של ממש. הגבולות כיום מטושטשים, למשל, בין העיצוב הקלאסי למודרני, כך שניתן בהחלט להעניק לכל אחד מהם ביטוי בבית. עם זאת, כדי למנוע עומס יתר ויזואלי, ניתן בהחלט לשקול הוספה של קו מקשר כלשהו – למשל, נקודת עוגן אשר הכול סובב סביבה.

המלצה מועילה מאד, לכל מי שבוחר בעיצוב מורכב שכזה, היא לעשות זאת באמצעות מעצב פנים, שיוכל לתרגם את הצרכים, הרצונות והבחירות של בני הבית לכדי החלטות עיצוביות מושכלות.

החומרים שצפויים לבלוט

בשנה הקרובה צפויים מספר חומרי גלם להפגין נוכחות מרשימה בתחום העיצוב. זה מתחיל עם נירוסטה, או פלדת אל חלד. הנירוסטה מגלמת בתוכה רשימה ארוכה של יתרונות, ובכלל זה מראה אסתטי ויוקרתי במיוחד, שלל אפשרויות עיבוד, עמידות גבוהה לאורך זמן ותחזוקה פשוטה ולרוב גם מינימלית. הנירוסטה חודרת בשנים האחרונות לשלל אזורים בבית, משמשת לייצור פריטים מגוונים (מעקות, רהיטים, משטחים ועוד) – מגמה שצפויה להמשיך ואף להתחזק בשנת 2016.

מגמה מעניינת אחרת היא יצירת שילובים בין מספר חומרי גלם, מה שיוצר אף הוא עניין ומאפשר לנכס את היתרונות ולהעלים את החסרונות של כל חומר גלם, אם קיימים כאלה.

ומה באשר לגוונים?

בכל שנה, אנחנו שומעים על גוונים שונים החולשים על עיצובם של בתים שונים בישראל. בחורף הנוכחי, דומה כי תשומת לב ניכרת צפויים לקבל גוונים דוגמת אפור או כחול, על הווריאציות השונות שלהם. העובדה שהגוונים נחשבים לניטרליים באופן יחסי, אך גם מאופיינים בחיות ובצבעוניות, יוצרת כאן שלם הגדול מסך החלקים שלו: גווני הכחול יוצרים עניין משל עצמם, אך גם משתלבים היטב כמעט בכל עיצוב. זו הסיבה בגינה גדולים הסיכויים שההתבססות עליהם תהיה לא רק בחודשים הקרים, אלא גם לכל אורך השנה.

רוצים להתייעץ עם המומחים של סטייל אוף סטיל? התקשרו עוד היום 1-700-700-574 או שלחו לנו פנייה באתרנו www.s-os.co.il