החלפת המעקה בבית וצמצום הלכלוך

בבתים רבות ניתן למצוא סוגים שונים של מעקות – הן בגרמי מדרגות שונים והן במרפסות וכן על גבי גגות פרטיים. מעקות רבים נוטים לצבור לכלוך רב וכתמים בין אם בשל חשיפה לאבק או לחות ובין אם בשל מגע ידיים רב, שמותיר כתמים שומניים ולכלוך רב. בשורות הבאות נראה איך ניתן לצמצם את הלכלוך בזכות החלפת המעקה בבית לדגם חדיש שעשוי נירוסטה.

המראה המבריק

כאשר מתקינים מעקות נירוסטה מקבלים בראש ובראשונה מוצר בעל מראה מבריק, שנראה חדש ונוצץ. עם זאת, כדאי לדעת שחומר גלם זה לא נראה מבריק ונוצץ רק כשהוא חדש. ייחודם של מעקות הנירוסטה הוא בכך שהם שומרים על המראה המיוחד לאורך זמן, אפילו לאורך שנים.

בזכות היכולת לעבד אותו בצורה מושלמת, בקווים חלקים וזורמים, מקבלים, אם כן, מראה מבריק ונוצץ שנשמר לאורך זמן. תכונה זו, יש לציין, נשענת לא מעט על היותה של הנירוסטה עמידה כמעט לחלוטין בפני החלדה ושחיקה, בפרט כאשר נוקטים בתחזוקה נכונה.

לא סופח כתמים

כדאי לדעת שמעקה עשוי נירוסטה לא סופח כתמים וחלקיקי לכלוך בצורה הדומה למעקות שעשויים חומרי גלם אחרים. לעומת מעקה שעשוי עץ, למשל, שנראים עליו בקלות כתמים שומניים ולכלוך אחר (במיוחד לאורך זמן), כאן המצב שונה. המשטח, שהינו לרוב חלק יותר, גם עמיד יותר בפני שריטות ועיוותים, שמצדם – מביאים למראה מלוכלך ולא אסתטי. לכן, מדובר במוצר אידיאלי לכל חובבי הניקיון והמראה הנקי.

קל לנקות, קל לתחזק

מעקה נירוסטה, לעומת מעקה שמיוצר מחומרי גלם אחרים, הרבה יותר קל לנקות והרבה יותר קל לתחזק. כל זאת, יש לומר, ללא מאמץ ניכר וללא כל קושי. ניתן לנקות את המעקה באמצעות מטלית לחה עם מעט מים או סבון ולאחר מכן ליבש את המקום עם מטלית יבשה.

במקרה הצורך, ניתן להגן על מעקה הנירוסטה באמצעות שימוש בחומרי הגנה בתרסיס או בצוררה אחרת, שמיוצרים במיוחד. דבר זה נחוץ לעיתים, בפרט כאשר מדובר במעקה חיצוני, החשוף לתנאים קיצוניים. כך, משיגים אריכות ימים משופרת, ללא הופעה של כתמים או אובדן הברק הטבעי של המעקה.