בטיחות עם יופי של מעקה

המשל הטוב ביותר שאותו נוכל לקשר למעקות השונים הוא למעשה תהליך רכישת הרכב שלכם. האם כאשר עמדתם לרכוש רכב בפעם האחרונה הסתכלתם רק על פרמטר היופי שלו. אנו מאמינים שהתשובה שלכם תהיה לא. הרי יופי הוא בהחלט פרמטר חשוב אך בטח ובטח שלא החשוב ביותר.

מכיוון שתפקידו של מעקה הוא בעצם לספק תמיכה והגנה מפני מעידה או החלקה בגרמי מדרגות, גלריות, מרפסות, גגות וכו', באופן טבעי הפרמטר החשוב ביותר בכל מעקה הוא הפן הבטיחותי. היתרון הוא שכיום ניתן למצוא מגוון אינסופי של מעקות אשר יודעים לשלב באופן מושלם בין יופי לבטיחות ובמרבית המקרים אין צורך לוותר על אחד יופיו של המעקה על מנת לוודא שרכשנו את המעקה הבטיחותי ביותר.

מהו מעקה בטיחותי?

כל סוג של מעקה מוגדר כבטיחותי על ידי עמידה במגוון של תקנים שונים המעידים על חוזקו ועמידותו. על מנת לוודא שרכשתם מעקה בטיחותי באמת העדיפו לרכוש את המעקה שלכם בחנות מורשית אשר משווקת מעקות. נכון ניתן למצוא לא מעט יצרני מעקות חובבנים או עסקים על סף הםיראטיים אשר ישמחו למכור לכם מעקות במחירים נמוכים במיוחד. אך אם נחזור שוב לנושא הרכב, בואו נשאל אתכם, האם הייתם מוכניפ לרכוש רכב במחצית מהמחיר הסטנדרטי המקובל בשוק? הרי באופן טבעי הייתם חושדים כי יש כאן "משהו מסריח" ולא יתכן שרכב שמחירו הוא X לפתע ימכר במחיר נמוך באופן מחשיד. חושבים שיש כאן "משהו מסריח"? אתם בהחלט צודקים. יצרן מעקות או משווק אשר מקפידים להציג ללקוח רק מוצר איכותי, אשר עשוי ממיטב החומרים ועומד בכך תקני הבטיחות המחמירים ביותר, לא יוכל לעולם למכור מעקה במחיר נמוך באופן מחפיר.

שלא תבינו לרגע לא נכון, מעקה לא חייב להיות כרוך בהוצאות הון עתק. טווח המחירים של מעקות שונים הוא רחב מאוד, וגם אתם ודאי תוכלו למצוא מעקה שיהיה לטעמכם מבלי להתפשר עך עניין הבטיחות, במחירים סבירים ונוחים מאוד.

לכל חומר שממנו עשוי מעקה ולכל מקום שבו הוא אמור להיות מותקן ישנם תקנים שונים המגדירים את גובהו המינימלי ועוד פרמטרים שונים ומשונים. אגב חשוב שתבינו כי מעקה תקני אינו בהכרח מעקה בטיחותי. על כן עדיף להתייעץ עם בעל מקצוע ואפילו עם מנהל או איש טכני במקום שבו אתם עומדים לרכוש את המעקה. הסבירו לו מהי מטרתו של המעקה, היכן הוא אמור להיות מותקן והוא ישמח לייעץ לכם אודות המעקה המתאים לכם ביותר.

עשו לעצמכם טובה גדולה ואל תתפשרו על איכות המעקה ועל מידת הבטיחות שהוא יוכל לספק לכם על מנת לנסות ולחסוך מעט במחיר. ברגע של מעידה או החלקה זה עלול להיות משהו שעליו תשלמו ביוקר לכן  – הבטיחות היא לפני הכל!

Leave a Reply

Your email address will not be published.