בחירת עיצוב המעקה – דברים שחייבים לקחת בחשבון

בטיחות הבית הוא הדבר החשוב ביותר, בין אם יש לנו ילדים ובין אם לא . על מנת להבטיח את הרמה הגבוהה ביותר של הבטיחות, יש לבצע את הבחירות היעצוביות הנכונות ואחד הדברים החשובים ביותר בבטיחות המדרגות הוא כמובן בטיחות המעקה. מעקה מיועד על מנת למנוע החלקה או נפילה והוא מספק תמיכה להשגת היציבות בעת שימוש במדרגות. משימתו בתחום הבטיחות אינה המשימה היחידה של המעקה, מכיוון שיש לו גם לא מעט השפעה על המראה ועל העיצוב של כל חלל שבו הוא יותקן, כי בדומה למדרגות גם המעקה ימשוך הרבה תשומת לב. הבחירה של עיצוב המעקה היא אחת הבחירות המשמעותיות שישפיעו על עיצוב החלל המרכזי של הבית והוא לא חייב להיות סטנדרטי ומשעמם, אלא שהוא יכול להיות אישי ומותאם לסגנון הייחודי של הבית שלכם, בין אם זה סגנון מינימליסטי בעל קווים נקיים ובין אם זה סגנון כפרי שמאופיין בחמימות.

 האם אדריכל או מעצב הפנים צריכים להיות מעורבים בבחירת העיצוב של המעקה

עיצוב המעקה למדרגות יכול להיום חלק מעבודתם של אדריכל או מעצב הפנים שעובדים על שיפוץ או תכנון הבית. במקרה זה מובטחת לכם התאמה מושלמת בין סגנון המעקה לסגנון העיצוב של הבית. מכיוון שמדובר על אלמנט מאוד בולט בכל חלל שבו הוא נמצא, במידה ואינה קיימת ההתאמה הדרושה להשגת המראה ההרמוני, זה יהרוס את העיצוב ויפגע במראה של החלל הכי חשוב בבית. במידה ואתם מעדיפים לבחור בעצמכם את סוג המעקה, חשוב שתיקחו זאת בחשבון.

היתרונות והחסרונות של החומרים השונים שמהם מיוצרים מעקות

מעקות מיוצרים היום ממגוון חומרים, כאשר פלדת אל חלד או נירוסטה הוא החומר הפופולארי ביותר אודות לחופש הדמיון שהוא מעניק מבחינת אפשרויות העיצוב ומבחינת קלות העבודה עימו. בנוסף לכך, זהו גם אחד מחומרי הגלם העמידים והאיכותיים ביותר שגם מבטיחים את הבטיחות של המעקה ואת התחזוקה הקלה שלו. לעומת מעקות העשויים מפלדת אל חלד, מעקות מעץ יעניקו חמימות לעיצוב החלל, אך גם יצריכו צביעה לפחות אחת לשנה על מנת לשמור על המראה שלהם. מעקות זכוכית פופולאריים מאוד גם כן, אך הם מתאימים פחות לבית, מכיוון שהם מצריכים ניקיון יום יומי על מנת להיפטר מתביעות האצבעות. אם יש לכם ילדים בבית, מעקות זכוכית יקשו על השמירה של רמת הניקיון הנאותה. מעקות אלומיניום לעומת זאת מתאפיינים בתכונות חוזק ייחודיות לצד תכונות המאפשרות כמעט כל עיצוב מכיוון שזהו אחד החומרים החזקים והגמישים בו זמנית.