איך לשמור על הנירוסטה נקייה וחדשה לאורך זמן

אנו מוקפים מכל עבר במוצרי נירוסטה. יש שימוש נרחב בפלדת אל חלד לייצור מוצרים לבית כמו משטחי עבודה, רגליות של שולחנות, רהיטים שונים לבית ולגן, מוצרי חשמל כמו תנורי אפייה, קומקום חשמלי, מקרר, מוצרים לבישול כמו סירים ומחבתות ועוד. כדי לשמור על נירוסטה נקייה וליהנות ממראה חדש לאורך זמן, חשוב לנקות את המוצרים השונים – במיוחד את אלה שבאים במגע תכוף עם המים הכבדים בישראל, בגלל הצטברות אבנית.

אסור לשפשף נירוסטה

עליכם לזכור כי אסור לשפשף נירוסטה, כיוון שאז הציפוי המגן על סגסוגת החומרים נשחק ונסדק, ואתם עלולים לגרום לנזק למוצר ולהתפתחות קורוזיה וחלודה. לכן, כדי לנקות ביעילות מוצרים שונים מנירוסטה, עליכם להקפיד על ניקוי עדין באמצעות חומרי ניקוי המיועדים למוצרים מפלדת אל חלד ושימוש במטלית רכה. כאמור, אין לנקות מוצרים מנירוסטה באמצעות צמד פלדה גס או מברשות קשות, אלא רק באמצעות מטליות רכות. ניתן להיעזר בחומץ כדי להסיר ביעילות כתמים שונים, אבנית, שומנים ולכלוכים שונים.

ניקוי שוטף של נירוסטה

כדי ליהנות ממראה חדש של מוצרים מנירוסטה, מומלץ לבצע תחזוקה שוטפת באמצעות שטיפה רגילה עם מים חמימים ועם סבון כלים, או באמצעות השריית הפריט במים עם מעט אמוניה. תערובת של מים עם קצת אמוניה תסייע לכם להסיר כתמים קשים יותר כמו שומנים שמצטברים בתחתיות סירים. מעבר לכך, כדאי להשתמש במים מעורבבים עם חומץ – שיטה יעילה, המסירה את רוב הכתמים, את האבנית ושאר לכלוכים. אחרי הסרת הכתמים והשומנים יש לשטוף היטב את המוצר כדי להעלים את הריח וליהנות ממראה חדש ומבריק.

במידת הצורך, תוכלו לרכוש בכל רשתות השיווק, במכולת ובחנויות לכלי בית ועבודה תכשירים ייעודיים לניקוי ולהברקת מוצרים מנירוסטה. יש לקרוא בקפידה את הוראות היצרן ולבצע אותן בדיוק כפי שכתוב, כדי ליהנות גם מניקוי יעיל של הכתמים ושל האבנית וגם ממראה חדש לאורך זמן. לצד אלה, יש הממליצים על השריית מוצרים מנירוסטה במים חמים המהולים באבקת כביסה (או בסבון מאיכות גבוהה). אחרי הסרת הכתמים יש לייבש היטב את המוצר כדי ליהנות ממראה מבריק הנשמר לאורך זמן.